Hry na internetu pro téma půda

http://www.gamesloon.com/free-puzzle-7/jigsaw-games-20/farmland-jigsaw-puzzle-15435.html

Puzzle s tématikou zemědělské půdy, které nabízí dvě verze – hraní na čas a tzv. „relaxační“ verzi, při které se čas neměří. Obrázky nejsou jednoduché, sestavit je vyžaduje soustředění a pečlivost.

 

http://www.flonga.com/play/farm-fun.htm

Jedna z mnoha variant farmářských her, v níž hráč činí rozhodnutí, jakým způsobem využít zemědělskou půdu. Na této farmě může pěstovat zeleninu, ovoce, ale také chovat slepice a získávat body prodejem vajec.

 

http://www.didigames.com/flowered.html

Venkovská dívka žijící se svými prarodiči se na jejich statku stará o květiny. Musí nakupovat semena, z nich vypěstovat rostliny, o které je třeba pečovat nejen pravidelným zaléváním. Posléze své úsilí završí sklizní a jejich prodejem, kterému předchází příprava speciálních kytic.

http://www.quickflashgames.com/games/farmmania/

Hráč pomáhá dívce rozvíjet starou farmu „od nuly“ a zároveň získat co nejlepší ohodnocení její práce. Nejde jen o výsadbu a následný prodej úrody, ale i další navazující činnosti, jakými jsou například pečení koláčů, pletení vlněných výrobků a další. Používají se moderní technologie a lze sledovat pokrok pěstovaných zvířat.

 

http://www.plentyofgames.com/play/20527-psyllid-destroyer.html

Účelem hry je zneškodnit nebezpečného škůdce, který vychází z reálné hrozby – asijského Citrus Psyllidu, který ničí citrusové plody. Citroníkům žloutnou větve a krátce po infikování zahynou. Jakmile je tedy strom infikován, jediným řešením je spálit jej, aby se infekce nerozšířila na ostatní stromy. Hra nabízí zrychlený model, jaký chaos a zmatek může vzniknout při boji s tímto škůdcem.

 

http://www.growingthenextgeneration.com/agrium-games/SoilTris/index.htm

Varianta hry Tetris, která nás učí, že ne všechny druhy půdy jsou vhodné pro všechny rostliny. Na začátku si hráč vybere, zda chce pěstovat obilí, nebo brambory. Účelem je vytvořit ideální půdní strukturu pro zvolený druh. Je potřeba myslet i na obsah kyslíku v půdě. Úvod hry je v angličtině, nicméně díky obrázkům se lze snadno zorientovat v nabízených složkách půdy a pak začít hrát.

 

http://urbanext.illinois.edu/soil/game.html

Tato hra je volně ke stažení do počítače. Hra začíná v pokoji chlapce, odkud je možné navštívit „Pokoj půdní eroze“. Poté lze pokračovat nahoru a vidět vnější svět, nebo se vydat dolů do „Půdní továrny“. Každá oblast obsahuje zajímavé fotografie a videoklipy, které objasňují základní půdní koncepty.

 

http://www.superhry.cz/games/1896/

Hráč se v této hře stává zemědělcem, který používá traktor a sklízí plody své práce. Před zavezením úrody na trh je potřeba ji očistit a protřídit. K dispozici je tahač, přívěs a další zařízení usnadňující sklizeň. Na této stránce jsou k nalezení i odkazy na další verze (díly) této hry.

 

http://nationalzoo.si.edu/education/conservationcentral/walk/walk1_broadband.html

Virtuální procházka lesem ve Virginii, při které hráč provádí terénní výzkum s použitím stejných vědeckých metodik a nástrojů, které používají vědci k monitorování biologické rozmanitosti lesa. Pro hru je nutná znalost angličtiny.

 

http://www.mezistromy.cz/cz/lesnikuv-ucen

Hra Lesníkův učeň se skládá ze dvou kol, v každém z nich plní hráč 5 různých kvízů. Podle získané úrovně v prvním, letním kole, je postavička lesníka vybavena na zimu. Ve druhém kole se hráč ocitne v lese v zimě, kde například poznává zvěř podle stop nebo podle zvuků. Jednotlivá kola lze hrát i samostatně.

www.growingthenextgeneration.com/just-for-kids-games.html

10 her k tématu Půda

 

Další zdroje:

 

http://www.geology.cz/aplikace/encyklopedie/term.pl

Malá encyklopedie geologie podávající vysvětlení více než 2600 hesel. Geologická encyklopedie je otevřeným dílem a na jejím doplňování se můžete podílet i Vy. Můžete nabídnout zpracování chybějícího termínu, nebo obrázky či fotografie k již existujícím termínům. V obou případech budete uvedeni jako autoři.

 

http://www.learn-energy.net/education/kidscorner/cs/o11/flashbooks.htm

Stránka s odkazy na interaktivní knihy. Jsou zde k dispozici knihy s názvy „Zmenšujte svou uhlíkovou stopu a změňte svět“, „Využijte svou sílu“, „Energie pro život“ a „Vykročte a zapojte se do dopravní revoluce“

 

http://school.discoveryeducation.com/schooladventures/soil/

Vzdělávací stránky o půdě obsahující celou řadu her, podkladů, informací a zábavy. V angličtině.

 

http://soils.usda.gov/education/jan_lang/index.html

Galerie slavných i méně slavných obrazů a děl s tématikou Půda.

 

http://detem.mzp.cz/index.shtml#puda

Stránky Ministerstva pro životní prostředí pro děti o půdě.